LPG KABLO

1.5crdi Era Yakıt Göstergesi Dengesiz Çalışıyor.

'Elektrik & Elektronik Sistemler Sorun Ve Çözümleri' forumunda krymnv tarafından 27 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. krymnv

krymnv Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    koray manav
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    2007 1.5crdi era aracımda ne yaptıysam yakıt göstergesini düzgün çalışmasını sağlayamadım. gösterge panrlini kontrol ettirdim olmadı. sıfır yakıt şamandırası taktırdım olmadı.. gösterge kafasına göre yükselip alçalıyo buna bağlı olarak menzilde orantılı olarak değişiyo. araç yakıt var gibi zannettiğinden mazot bitiş lambasıda yanmadığından bir kaç kez yolda kaldım. artık km sıfırlayarak hesap yaparak kullanıyorum ama sorunu nasıl çözerim başına gelen veya çözümü bilen varsa lütfen yardımcı olsun :(
    bir süre önce yakıt basınç müşürü diye bir oarça arıza yapmıştı ve beyincide orjinal parca takıp sorunu gidermiştik acaba bu konuyla bi alakası olabilirmi ? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum arkadaşlar

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,273
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, şamandıra ve tesisat problemi yoksa gösterge bozuktur. yetkili servis cihazı ölçüm yapabilir.

3. krymnv

krymnv Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    koray manav
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    öncelikle ilginize çok teşekkür ederim. göstergeyi ve şamandırayı şöyle test ettik ; şamandırayı kablo bağlantıları yapılı şekilde elimizde yukarı aşağı hareket ettirince yakıt göstergesi şamandıranın konumuna göre gayet güzel çalışıyo ve hatta yeteri kadar aşağıya indiğinde lambayıda yakıyo.. ama montajını yapıp yola çıktığımda ibre kendiliğinden yükseliyo bazen aşşağıya iniyo kafasına göre takılıyo. acaba şase almama gibi bir sorunmu var ?
    yetkili serviste malümunuz fiyatlar aşırı yüksek. servis haricinde bi şekilde çözmek mümkün olamazmı ???

Bu Sayfayı Paylaş