LPG KABLO

1.5 Crdi 3 Silindir Getz Bir Kaç Sorun

'Getz Forum - Club' forumunda muratk34 tarafından 27 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. muratk34

muratk34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Merhaba Öncelikle forumda yeniyim ve ilk konum olacak bir kaç sorunum var bir türlü çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.
    1-) Titresim konusunda nereye gitsem 3 silindir normal diyorlar saş ve sol kulağı değiştirdim baya fark etti titresim alt takozu da değiştirsem tamamen kesebilir miyim?
    2-) 4. viteste bir ses geliyor vites kolunu tutunca ses gidiyor neyden olabilir?
    3-) Motorda araç rolantideyden anormal bir ses var neyden kaynaklanıyor olabilir (4000 devirde stop ediyordu 128.000 km'de fincanlar değişti şuan 131.000 km. ) enjektörler iki sefer bakımdan geçti.
    4-) Araç geç çalışıyor motor soğukluğu sıcaklığı fark etmeksizin geç çalışıyor ( ışılkar sönene kadar beklıyorum öyle çalıştırıyorum)
    Araçın geç marş alması ile motordaki ses arasında bağlantı olabilir mi yeterli oranda yakıt vermemesi veya duzenli vermemesi gibi

Not: ilk aracım açıkcası ne tejrübe var nede hyundai den anlayan tanıdığım.
    İstanbul Anadolu yakasındayım

2. muratk34

muratk34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    daha önce bu sorunlarla karşılan kimse yok galiba fikir verebilecek kimse de mi yok :(

3. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Yeni arabanız hayırlı olsun. Sadece titreme konusunda bir tavsiyede bulunacağım çok uğraştım bende cerato var 1.6 dizel ve direksiyona vuruyor rölanti. Denemedik yol kalmadı ama en sonunda çözdük gibi şanzıman ve ön motor kulağına v kayısı kesip koyduk çok çok iyi oldu. Hidrolik olanıda değiştireceğim

4. muratk34

muratk34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Teşekürler. Bunların 3 kulağı varmış üçüde yağlı kulak, ikisini değiştirerek ( sağ ve sol) direksiyona vurmasından kurtuldum ama hala çok titreme var bi değiştirmediğim alt takoz kaldı onuda değiştiricem orjinal mi yan sanayi mi alsam karar veremedim yetkili bayii ariyorum telefonla açmıyorlar yedek parça bölümü fiyat farkı çok yoksa orjinal alırım diyorum. Ses konusunu napıcam bilmiyorum ustanın birisi yağın markası bile önemli dedi ilk araç olğundan her şeye acemiyim.

Bu alt takoz 4. vitesteki titreme sesi metalın tıkır tıkır ince vurma sesini yapar mı acaba ?

5. muyar

muyar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ad Soyad:
    Mustafa Uyar
    Yaşadığınız Şehir:
    3-AFYONKARAHİSAR
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Geçen günlerde forumu okurken motor takozları hakkında bir kişi yan sanayi aldığını, şikayetinin devam etmesi üzerine başka ustanın orjinal parça aldırıp araca takmasıyla dertlerinin bittiğini yazmıştı. Eğer orjinal, yan sanayiden çok pahalı değilse orjinal alın derim.

6. muratk34

muratk34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Murat
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    yan sanayi 90 lira orjinali 260 lira bi yan sanayi deneyim diyorum zaten aracı fazla kullanmıyorum biraz ömrü kısa olur orjinale göre oda benı uzun bi süre götürür aracın ustunde hale orjinali duruyor 11 yıllık parça muhtamelen ondan kaynaklanıyor titreme sorunu. bir de motordaki ses var o elektornik bir parçadan kaynaklanabilir mi yakıtın az gelmesi vs

7. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Yukarıda Özetledim

the23 ve muratk34 bunu beğendi.