LPG KABLO

1.4 Getz Benzinde Çalışmama Sorunu

'Getz Forum - Club' forumunda abdullah sofuoğlu tarafından 21 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

1. abdullah sofuoğlu

abdullah sofuoğlu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    abdullah sofuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    66-YOZGAT
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    iyi günler arkadaşlar benim 2006 model 1.4 benzinli doch motor aracım var. aracımda lpg var. yaklaşık olarak 1 aydan beridir aracımda ilk çalışması benzinde olduğu için çalışmama sorunu var. kontağı açıyorum ışıkların ve airbag ışığının sönmesini bekledikten sonra çalıştırıyorum ancak ne kadar gazda versem hiç bir şekilde gaz yemiyor ve stop ediyor. sonra tekrar çalıştırıyorum bu çalışmada sürekli gaz veriyorum bu seferinde gazı yiyor ve araç 3 bin 4 bin devirlere çok rahat çıkıyor ancak ayağımı gazdan çektiğimde tekrar stop ediyor. eğer gazı bırakmazsam benzinde çalışmaya devam ediyor. aracı vitese takıp yürütmek istediğim anda ne kadar gaz verirsem vereyim rölanti düşüyor ve araç stop ediyor tekrar. ancak yürütmezsem ve gaz vermeyi kesmezsem araç ısınana kadar böyle çalışıyor ve lpg ye geçiyor. lpg ye geçtiği andan itibaren araçta hiç bir şekilde stop etme yada gaz yememe gibi hiç bir sorun olmuyor lpg ile hiç sıkıntı yapmıyor. bulunduğum bölgede servis olmadığı için normal ustalara götürüyorum ancak ne yaptılarsa sıkıntının kaynağını bulamadılar. benzin pompasını değiştirdiler buji ve buji kablolarını değiştirdiler kaç usta baktıysa sorun aynı devam ediyor. bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlardan yardım bekliyorum.

2. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
  3. abdullah sofuoğlu

abdullah sofuoğlu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    abdullah sofuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    66-YOZGAT
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
  4. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    O zaman iyi bir lpg ayarı yaptırın. Lpg ayarı yaptırmadan önce akü kutupbaşını 1 saat sökülü bırakın, aracı benzinde iken lpg ciye götürün. Lpg ustası ayar yapmadan önce lpg ecu'sunu da resetlesin. Regülatör basıncını kontrol edin. (1.10 olmalı)

Kötü lpg ayarı benzinde çalışmayı bozuyor.

Bu Sayfayı Paylaş