LPG KABLO

1.3 Admire

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda tgykya tarafından 17 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Merhaba arkadaşlar 2 senedir 1.3 benzinli lpg'li admire sahibiyim aracıma ben taktırdım lpg'yi yaşadığım bir tecrübeyi paylaşmak istiyorum söylediğim şeyler şahsi fikrimdir benim. Bundan sonra dizelde 1.5 benzinli de ise 1.6 motordan aşagıya araç almam neden mi dersek bu araç benim ilk aracımdı çok anlamıyordum araçtan 1.3 aldık şuan çok pişmanım araç 2 kişi ile bile yokuşlarda ölü klima muhabbetine hiç girmiyorum bu araç ile sol şeriti daha tanıyamadım açıkcası sola geçince kalıyorum öylece gitmiyor çünkü araç birini sollamaya geçerken zor bela solluyorum araç bide yüklü ise tam ölü beni açıkcası tatmin etmiyor bi türlü araç 1.6 nasıl bilmiyorum 1.3 ama turbolu olsa belki tatmin eder ama öyle bir şansınız olmadığı için bu 1.3 motor ölü motor geliyor bana bide 16 walf değil oda ayrı bi konu 16 walf olsa az çok iş görürdü. gitmeyen araba şöförü yoruyor yoldan sürüşten zevk aldırmıyor ve fazla yakıyor araba gitmedikçe basıyorsunuz yakıt yiyorsunuz. lpg takmadan da önce böyle idi şimdide aynı hiçbir fark yok. siz siz olun benim tavsiyem benzinlide 1.6 dan aşağıya almayın yada dizel tercih edin.

Coolwhisper bunu beğendi.
  2. karamazof

karamazof Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    271
    Ad Soyad:
    fikret
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    1.3 motor 13 yaşında araba kendi dönemindeki emsal motor arabalara bakınca çekişi çokta kötü değil tamam uçmaz kaçmaz ama gitmiyorda denemez 1.4 reno ve fiat motorlardından daha canlıdır 3 yılda 65bin km yaptım o motorla reno ve fiat 1.4 motorlarınıda kullandım

3. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Aynı motora sahip 1.3 Getz kullanıyorum LPG li. 1.3 olmasına rağmen maşallah ne sollamada ne yokuşta bir sorun yaşamadım. Araba 8 bin devir,5.500 de kesici yapıyor ve asla tıkanma yapmıyor. 27 lt gazla 350-80 km yol gider, belki sizin kasa ağır geliyordur. Klima konusuna gelince, evet araba çok dolu ise bayılıyor, haricinde roket gibi. Arabam 68 bin km de aldım hemen Atiker Grand taktırdım. Gazı genelde Milangaz alırım.

4. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    sol şeritten bahsetmişsiniz de :) ben durumumdan ötürü hep sol şeridi kullanmayı tercih ediyorum motor gücü ve hız anlamında hiçbir sıkıntım yok ama güçlü arabanız da olsa ve sürekli sol şeritte de gitmek isteseniz ve hep gazlasanız veya benim araba gibi bir arabayla gaza az da bassanız 150-160km hıza ne zaman çıktı bu ?? oluyorsunuz... sonra solda 140km hızla giden birileri oluyor öyle olunca haliyle önünüzü tıkayanlar oluyor hep 160-180 gidilmiyor. Bence siz çekinmeyin 100km hıza 20 saniyede ulaşsanız bile soldan gidebilirsiniz:) ben şikayet etmem alıştım nede olsa arkasında bekleyip boşluk bulunca sağından geçip gitmeye.

güçlü motorun da kötü yanlarını açıklamış oldum:) hızlı olunca da önüne çıkan çok oluyor, ister istemez gaza bastırıyor, illa ki çok yakıyor, inanın hiçbir esprisi yok. Arabam kuvvetli deyipte yavaş gidiyorum çok naif sürerim diyen yalan söyler.

araba yavaş olunca arkada biriken çok oluyor. bu işin ortası yok :) 1.6 motor 1.5 motor isterse 3 litre olsun bir yerden sonra sıkıyor bozuyor illaki ,

admire 1.3 motorlu olsa bile en azından biraz büyükçe, uno ya i10 a yada o sınıfta birşeye binseniz belki hafif diye motor ufak bile olsa gider ama yolda küçük arabanın üzerine sürenler yolda sıkıştıranlar çok oluyor, özellikle İstanbul Kocaeli buralarda ufak araba insanı katil eder admire en azından B sınıfı

gelelim işin teknik yanına, eski accent milenyum kasalar 950kg civarı ağırlıkta idiler, sonradan ağır biçimde makyajlanıp piyasaya sürülen admire kasalar 1230kg olarak üretildiler ancak motor seçeneklerindeki 1.3 litrelik motorda bir değişiklik olmadı 1.5 benzinli yerine 1.6 benzinlisi geldi

şahsen bana sorsalar 1230kg luk 1.6 motorlu accent admire yerine 950 küsür kiloluk 1.5 102 hp lik milenyum accenti tercih ederdim.

5. sleyman_20

sleyman_20 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    96
    Ad Soyad:
    Süleyman
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    bende de var 2001 milenyum 1.3 motor lpgli.140 i goruyorum.cok dik yokus olmadigi surece 3. viteste bogulmuyor.cok cok dikse ativer bir zahmet 2. vitese.

umutd07 bunu beğendi.
  6. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Artık bu araçlar İstanbul da yoğun seri oluşan trafikte yetersizler onu demek istiyorum.

7. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    100 den sonra motor bağırıyor ve devir 4 bini geçiyor neredeyse

8. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni arabalar öyle hocam teknoloji çok gelişti ve şu kullandığımız araçlar cidden hurda sınıfı araçlar millet Almanya da 30 20 bine sıfır mercedes biniyor bizim araçlara bak bide tek özelliği airbag olan araba abs bile yok. Yeni araçların gazına ufak dokun 100 oluyor hemen nasıl geldiğini anlamıyorsun 100 le değilde 20 ile gidiyor gibi bizim 1.3 admire 100 olunca geçince yada motor dışarı çıkacak sanıyorum 120 den sonra devir zaten 4 bin ve beni istanbul trafiğinde tatmin etmiyor artık açıkcası yavaş kalıyor hantal kalıyor. Sol şerit olayı ise demek istediğim şu sollama bile yaparken zorla yapıyorum araç gitmiyor anca tek ben varsam gidiyor dolu ise ve yük varsa tam ölü bir araç mıy mıy gidiyor alacak olan varda kesinlikle 1.6 sını alsın.

9. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz küçük hafif araç kaçması uçması normal.

10. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Malesef sizin kasa büyük. Benzinde de aynı şekilde mi gidiyor araba?

11. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Evet hiçbir farkı yok

12. ekremce

ekremce Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    363
    Ad Soyad:
    Ekrem
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    sizin motor epey hırpalanmış galiba, bende aynı arabayı kullanıyorum ve o kadar da yerin dibine sokacak bi durum yok..

Coolwhisper, umutd07 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  13. bahadırbey

bahadırbey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Lütfi ALAGÖZ
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Arabayı alırken beklentilerinizi düşünüp tartıp alsaydınız bu sorun yaşanmazdı, agrassif kullanmaya gelen bir araç değil tabiikide ama benim gibi sakin kullananlar için ideal diyebilirim. arabam 125.000.km.daha sanayi yüzü görmedi Allaha şükür, yağını yakıtını koyup biniyorum.bakımlarını zamanında yaptırıyorum bence aileler için uygun bir araba,

14. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Araba kötü o bu şu demiyorum zaten bende biniyorum sorun çıkarmadı bana maşallahı var o konuda eyvallah sıkıntısız arabam. Demek istediğim zaten kişisel düşünce İstanbul da yetmiyor bu araçlar artık. Alıcak arkadaşlar 1.3 yerine bence 1.6 tercih etsin.

15. Coolwhisper

Coolwhisper Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    516
    Ad Soyad:
    ramazan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    bende de 2005 otomatik 1,3 var henüz lpg taktırmadım. genel olarak şehiriçi hatta mahalle içi kullanımım var, ama uzun yolda çok yüklü değilse, OD açıp performasnlı bir şekilde sollama yapıyorum ve klima da fazla zorlamıyor açıkçası, öyle bayılma olayını da doğru bulmuyorum, dik yokuşlarda düz vites gibi kullanıyorum, yani L-2-3-D yapıyorum, geçen sene bir arkadaşım 2014-2015 toyota corolla 1,3 araçları denedi, almak için beğenmedi, benim araçtan beter çıktı, yokuşta hiç gitmedi ki düz vites olmasına rağmen, gerisini siz düşünün. aracın bakımları düzenli olarak yapılmaktadır, yakıt değerleri fabrika verilerini tutuyor (Yani 90-100 km hızda 2 kişi ile uzun yolda 6,5 Litre, karmada 8,5 litre benzin yakar).

Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş