LPG KABLO

1.3 admire hararet sorunu

'Accent Forum - Club' forumunda admire01 tarafından 10 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

1. admire01

admire01 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    slm. arkadaşımın aracı 1.3 admire yaklaşık 2 ay önce araçta hararet sorunu vardı sorun radyatörden çıkmıştı ve şişletip çözmüştük 2 ay geçtikten sonra araç yine hararet sorunu vermeye başladı bu sefer sıfır radyatör taktırıp aracı otobanda testettik ama hararet sorunu 140 km hızla 10 dk sabit gittikten sonra yapıyor. bunun yanında servis dahil çözüm hiç bir tamirci kesin çözüm bulamadı devir daime bakıldı termostat değişti üst kapak contası sağlam olduğu anlaşıldı şasemeler yapıldı ama birtürlü çözüm bulunamadı klimalı klimasız hararet olayı devam ediyor benzin ve tüpte dahil. böyle bir sorunla karşılaşan veya bilgisi olan varsa paylaşırsa seviniriz tşekkürler.
    not: araç bilgisayara bağlanıp test edildi ama hiç bir elektrinik parçasındada sorun bulunamadı.

2. Çağlar Baykan

Çağlar Baykan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    70
    Ad Soyad:
    Çağlar
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    gecen gün aynı sorun bende vardı ufacık gaz vermeyle bile hararet göstergesi kırmızı cizgiye vuruodu servise gittim hararet müsiri değişti termostat değişti(GARANTİDEN) servis oldu dedi yola cıktım 150km hıza cıkardım devirli kullandım hararet yine kalkmaya basladı döndüm tekrar servise yeni şase çektiler hiç bir sorun kalmadı.yalnız admirelerin aynı sorun nedeniyle hararet göstergesi bozuk oluomus baska serviste ki bi usta bu sebepten dolayı gösterge cok değiştirdiklerini sölediler bide göstergeye baktırsanız diorum kendimce...

3. Çağlar Baykan

Çağlar Baykan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    70
    Ad Soyad:
    Çağlar
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    yalnız benimki hararet yapmıodu sadece gösterge kırmızı çizgiye vuruodu su kaynatma olayı yoktu sanırım sizde su kaynatma olayıda var...

4. Misafir

Misafir Guest

Daha önce başka marka bir araçta başıma gelmişti, daha yüksek kapasiteli bir radyatör takarak halletmiştik...

5. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Triger değişiminden sonra mı bu sorunu yaşamaya başladınız?

6. admire01

admire01 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ama arabada su eksiltme vede kaynatma yok trigier kayışı değişeli 1 yıl oldu ogünden beri sorun vermemişti buzamana kadar ayrıyten şaseleme olayı oldu araçla otobanda giderken gösterge kırmızıya yaklaştığında inip radyatöre bakıyoruz su kaynatma olayı yok acaba göstergeden olma ihtimali olabilirmi. yalnız bizden önceki araç sahibi göstergede km düşürtmüş bunla alakalı bir sorun olabilirmi?

7. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
  8. Memet33

Memet33 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Mehmet kök
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    iyi akşamlar arkadaşlar 1.3 admira aracım ve bu araçta çözemediğimiz bir hararet sorunu var. öncelikle size yapılan işlemleri söylim ondan sonra yorumlarınızı bekliyorum. silindir kapağı değişti, supaplar değişti, segman takımı değişti, ana yatak ve kol yatak, termostat (daha sonra termostadı komple iptal ettik) devirdaym değişti, silindir gömlekleri değişti, su radyatörü değişti, radtatör kapağı değişti, buna rağmen hem lpg de hemde benzinde hala hareret olayı devam ediyor bu konuda bilgilerinizi bekliyorum...

Bu Sayfayı Paylaş