LPG KABLO

1.3 Admire hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir ?

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda SakaryaLee tarafından 2 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. SakaryaLee

SakaryaLee Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Özgür B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Arkadaşlar az önce foruma üye oldum ve nasip olursa yakın zamanda 1,3 benzinli admire almayı düşünüyorum. Bu araçlarda kronik bir arıza varmı ? Alırken neye dikkat etmem gerekir ? Bana fikir verebilir misiniz ?

2. tolgaburakhan

tolgaburakhan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Tolga Burakhan KOÇYİĞİT
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Ben 2 yıldır kullanıyorum. Aracım 129000'e geldi. Şu ana kadar yalnızca genel bakımlarını yaptırdım. 2005 Model. Yakıt şehir dışı 0,16 TL Şehir içi en fazla 0,25 TL'yi gördüm. ABS yok. Güvenlik sıfır. Ama memnunum. Fiyatına göre oldukça iyi diyebilirim.

3. Göksenin Arda

Göksenin Arda Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    276
    Ad Soyad:
    Göksenin Arda Keser
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Admiremiz yok ama aynı 1.3 motora sahip getzimiz var 3 senedir bizde araçta herhangi bir motor sorunu yaşamadık bugüne kadar zaten hyundainin bu 1.3 ve admiredeki 1.6 benzinli motorları sorunsuz motorlardır kronik sorunu benim bildiğim yok zaten sorunla da karşılaşmadık aracı 2 ay öncesine kadar benzinde kullandık yakıt tüketimi benzin 5 lirayken 48 50 kuruştan aşağı hayatta inmezdi yani tüketim fazla benzinde binilcek araba değil lpgde ise inanılmaz az yakar ataiker lpg ile şu kış olmasına rağmen 22 kuruş civarında yakıyor ve uyumu da çok iyi lpgden yana bi sıkıntı da olmadı çekişi falan en ufak değişmedi yalnız motor her atmosferik gibi yokuşlarda biraz sıkıntılı daha doğrusu 3000 devirde falan yokuşa girerseniz sıkıntı yaşatmaz ama daha aşağısında girerseniz bi miktar devir düşmesi olabilmekte dik yokuşlarda onun dışında admirenin boşlarında da bizim boş getzde de abs yok ve frenleri kesinlikle berbat kızaklamaya çok müsait hatta bir kere sırf frenleri yüzünden çok çok ufak bir kaza yapıp mercedese dokundurmuştum arkadan .Son olarak motordan yana sıkıntınız olmaz ama absli modelini almanızı kesinlikle tavsiye ederim

4. koray2907

koray2907 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,013
    Ad Soyad:
    Koray
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.3 (1994-2000) X3
    parasına göre çok iyi araba, emin ol seni üzmez.. bagajı içi ve özellikleri senin ihtiyaçlarını karşılamaya yeter

5. karamazof

karamazof Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    271
    Ad Soyad:
    fikret
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Admireninfiyatinda admireden iyi araba yoktur kronik ariza yok guvenlik yok en buyuk sorunu bence uzun yolda motor sesini fazla iceri almasi parca yaygin ve ucuzdur

6. bahadırbey

bahadırbey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Lütfi ALAGÖZ
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Arabam 2005 model ilk sahibiyim,86.000.km.de. şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım.orijinal akü 5 ay önceye kadar sorunsuz beni götürdü ve onun dışında sadece yağını,ve yakıtını koyup kullandım.58.000 de trigeri değiştirdim.fiyat-kalite kıyaslaması yapılırsa bence en iyi seçim olduğu görülür.benim araba güvenlik paketli .yani çift hava yastığı ve abs.var.

7. e_uzun

e_uzun Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    329
    Ad Soyad:
    Ebubekir uzun
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Fiyatına göre çok iyi araba 1 yıldır kullanıyorum arıza felan vermedi titiz oluşumdan ufak tefek masraflar yaptım abs si felanı filanı yok ama yol tutuşu fena değil virajlarda 90dan sonra biraz ürpertiyor savurmuyor ama hissettiriyor. Yakıt yönünden çok iyi 120 geçmezsen gaza birden körüklemezsen lpg'de 6 litreye düşürdüm. Şimdiki lpg fiyatına göre 2 liradan olsa 12 kuruşa geliyor :D

8. Coolwhisper

Coolwhisper Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    516
    Ad Soyad:
    ramazan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    aynen, bende 2005 1,3 otomatik var benzinli, ilk sahibiyim lpg taktırmadım. araç 64 bin km de , tek sıkıntısı, merkezi kilitler belli bir süre sonra çalışmıyor, daha doğrusu, ara ara çalışıp ara ara sadece şöfor kapısını açıyor, bunu da forumdaki arkadaşlar merkezi kilit motorunu değiştirerek veya tofaş doğan kilit motoru taktırarak çözmüşler. bunun haricinde bu sınıfta bu fiyata en iyi araçtır. alırken ford fiesta ve fiat albea ile kıyasladım, iyi ki bunu tercih etmişim.

Halil KURT bunu beğendi.
  9. Coolwhisper

Coolwhisper Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    516
    Ad Soyad:
    ramazan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Bugün sanayide merkezi kilit motorunu orijinal parça ile değiştirdim, 100 TL parça 50 TL işçilik. İkitelli bağcılar-Güngören sanayi sitesi Şahin Otomotiv alarmı 13 blok no 29,ihtiyacı olan gidebilir.

Redmi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Aracı alalı 4 ay filan oldu aracımdan genel olarak memnunum şuan ama bu araç benzin ile kullanılmaz kışa doğru tüp taktıracağım benzin pahalı arabanın suçu yok aslında, iki adım atmadan bitiyor benzin şehir içi en kötü 40 kuruş yakıyor tüm bakımları herşeyi tamam aracın yakıt katkısı temizleme olayıda yaptığım halde bu şekilde. aracın en sevmediğim yönü güvenlik yok tek airbag ve abs yok ve çok alçak dikkatli kullanmak gerekiyor o yüzden, abs ve klima olmazsa olmaz bu devirde bence gerçekten frenleri iyi değil hyundai'nin fren konusunda diğer araçlardan her zaman geride dir bunu biliyoruz zatende abs li araç çok farklı abs olmadığından hep araçlarla mesafemi koruyorum yolda ona dikkat edin o yüzden dibinde gitmeyin bu araç ile usta bile olsanız. araç sınıfına ve yaşındaki segmentindeki araçlara göre çok geniş içi ve bağajı olsun tüm camlar otomatik 2015 araba bile arka cam manuel şuan siz düşünün ve tipide aracın gayet genç diri gösterişli duruyor 2006 araç degilde 2011 havası var az araçta. ve ayrıca imkanın var ise bu aracın 1.6 modelini bulmaya çalış ben şahsen bir daha araç alırsam 1.5-1.6 aşagıya almam yokuşlarda çekiş çok düşüyor yüksek motorlu arabanın inan cidden tadı başka düşük motor daha az yakar diye bişi yok aksine fazla yakar araba çekmeyince gaza yükleniyorsun oda yakıt demek bilmem anlatabildim mi :) benim araç 2006 klimalı model 91 binde aldım 23 bine.

11. tgykya

tgykya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    211
    Ad Soyad:
    Tugay Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Usta güvenlik paketi olan modelin fiyatı nedir kaça aldınız siz ABS si falan nasıl iyi mi

12. FASTDRİVER3459

FASTDRİVER3459 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    201
    Ad Soyad:
    Arif bey
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    1.6 bulabilirseniz temiz alın dicem ama hem temiz hem uygun fiyatlı km düşük zor bulursunuz ben 3 ay önce 1.3 benzinli aldım 89500 km de ilk sahibinden çok memnunum sonuçta uzaya çıkmıcaz her yol bayirda degil sırf bayirda bayilcak diye 1.3 'ten vazgecmem bence 1.3 al şehir içi 1.6 gereksiz şahsi fikrim bu hayırlısı olsun..

13. FASTDRİVER3459

Alınan Beğeniler:
    201
    Ad Soyad:
    Arif bey
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    10 numara araç şehir efsanesi laflara kulak asmayin

Coolwhisper bunu beğendi.
  14. FASTDRİVER3459

Alınan Beğeniler:
    201
    Ad Soyad:
    Arif bey
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Bizzat kullaniyorum maasallah diyelim bir sikinti yaşamadım bu 2 ci admirem 20-25 bandinda temiz masrafsizi alinabilecek güzel bi araç parcalari ucuz kiyamet gibi her şehirde bulabilirsin sahsi fikrim al derim hayirlisi olsun.

Coolwhisper bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş