LPG KABLO

1.3 Admire Çekişi Nasıldır

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda asipasali91 tarafından 29 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

1. asipasali91

asipasali91 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Sezer Altuntaş
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Yeni accent admire almayı düşünüom ama 1.3 veya 1.6 mı kararsız kaldım fiyat olarak 1.3 ler daha uygun ama onunda yokuşlarda sıkıntı çıkarırmı kullananlar bilgikendirse sevininir malum yazım klimada açık olur bayılmasın yokuşta araç

2. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Mümkünse 1.6 alın.

rpurcek bunu beğendi.
  3. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Aynı motora sahip 1.3 Getzim var. Öyle uçarı kaçarı bir makine değil ama beni asla üzmedi. Yokuş yukarı 80 den aşağı düşmedim, sollamalar biraz kararsız lakin 0-100 hızlanması harika bir makina. Yani 1.3 sizi üzmez ama öyle vay bee de dedirtmez, ama yakıt olarak havalara uçurur mutluluktan :) LPG de diyede belirteyim.

4. rpurcek

rpurcek Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,930
    Ad Soyad:
    Rıza
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    1.3 motor, yüke ve rampaya gelmiyor. Araç boşken düz yerlerde idare etse de, diğer şekillerde yığılma yapar. Motorun kilometresi ve kondüsyonu da önemli.
    1.5 Dizel yâda 1.6 benzinli işinizi görür.

SM-A920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. mustafaaydins

mustafaaydins Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Mustafa AYDIN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    2 aydır 2003 model 1.3 benzinli admire kullanıyorum. istanbul şehir içi 9,5/100km yakıyorum. Çekişe gelirsek turbo olmadığı için gazı köklediğinizde rampalarda toparlamıyor, yani hızlanmıyor illaki vites düşürmeniz lazım. Ama vites düşürdükten sonra ben bir çekiş problemi yaşamadım. Sürekli camlar kapalı ve klima açık kullanıyorum. Klimanın çekişe direk etki ettiğini gözlemledim. Araç sollarken eğer aracı çekişten düşürürseniz mutlaka vites küçültmeniz gerekiyor. Yakıt biraz fazla ama ben memnunum.

6. bahadırbey

bahadırbey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Lütfi ALAGÖZ
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Arabadan ne beklediğinize bağlı, tabiiki performans aracı değil, ailenizle rahatlıkla gezebileceğiniz bir araba.yani 1.3 admire den bahsediyorum, çok dik rampalarda vites küçültmek veya klimayı kapatmak gerekebiliyor,Adana ,Mersin tarafına gidenler bilir pozantı rampasını tek veya iki kişiyle 4. viteste çıkarken 4 kişi varsa arabada 3. vitese düşebiliyor. kısaca verilen paranın karşılığını verir.

7. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    accent admire ağırlık olarak milenyum kasadan yaklaşık 150kg daha ağır bir otomobil, bu sebeple 1.3 milenyum kasa accent bile 1.6 admire den daha iyi performans sunabilir. admire lerin sıklıkla altının alçak olup sürtme alt vurma vakalarından yakınanların da aslında şikayet sebebi bu ağır olması neticesinde aşağı esneme daha fazla ve eğer milenyum kasa ile aynı yayları kullanıyorsa bu oldukça doğal.

1.3 milenyum kasa ile 1.3 admire arasında ne kadar hızlanma ve çekiş gücü farkı olabileceğini tahmin edersiniz.

keşke piyasada temizi kalmış olsa da milenyum kasaya binsek çok güzel sürüş tepkileri veren bir otomobildi zamanında bayılırdım ben.

8. yahunickbulamadim

yahunickbulamadim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    MURAT ERSOZLU
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    1.3 2005 admire brc sıralı sistem var bende 7 aydır kullanıyorum yazin karadeniz turu attım navigasyonun yüzünden dağa tasa çıktık yani çok korkulacak rampalara vurdum arabayı

1. si tasarruf konusunda üzerine tanımam kimse yalan demesin kimi niye kandırayım istanbul avcılardan çıktım kartalda gazi fulledim oradanda memleketim kastamonu inebolu 600km gaz bitmedi ulan gazmi aldım arada unuttum dedim geri dönüşte ineboluda fulledim istanbul kurtköy e geldim araba benzine geçti 1 depo gazla 37litre arabayı sallaya sallaya 38 lt alıyor 590 600km yol yapiyor
    2. si klima açık kastamonu küre yollarında çorum tosya yolunda hep rampa çıktım klimayı hiç kapatmadan 4. viteste çıktım dağ taş dediğim yol 2 araba yan yana geçemez kıvrım kıvrım 1 2 3. vitese attığım anlar oldu
    3. şu 1.3 alma gitmez dediler vallahi hız seven biri değilim sırf denemek için düz yolda deneyim dedim 200km hıza ulaştım kortum ayağımı gazdan çektim
    4. konfor konusunda benim çok hoşuma gitti
    5. bu kötü yanı çok alçak araba jant lastik değiştireceğim diye kime gitti isem bozma orjinalini bunu bu şekilde tasarlamışlar dediler orjinalini bozdurmadılar

sanko86 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş