LPG KABLO

0 Araç Plaka Değişim

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda nkurt tarafından 11 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. nkurt

nkurt Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Nilüfer kurt
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Merhabalar
    Bayiiden aldığım "0km" aracım için özel bir plaka almak istedim ve tüm hazırlıklarımı tamamladım,plakamı ayırttım.
    Tam emniyette plaka tescil işlemlerimi yaptıracakken bayii tarafından arandım;aracımın tüm işlemlerini "kendim yapacağımı,plakamı ayırttırdığımı söylememe rağmen" yaptıklarını belirtir bir telefon aldım.
    Anlayacağınız ısrarla söylememe rağmen kafalarına göre işlem yaptılar.Hala aracı teslim almadım,nasıl bir yol izleyebilirim,yardımcı olur musunuz?

Duygu bunu beğendi.
  2. COPILOT17

COPILOT17 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    57
    Ad Soyad:
    Ramis EKER
    Yaşadığınız Şehir:
    17-ÇANAKKALE
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Merhaba,
    Maalesef aynı durum benim de başıma gelmişti. Plakayı ayırtmama rağmen işlemleri yapan kişi başkasına devrederken söylememiş ve alakasız bir plaka ruhsata işlenmişti. Yapılacak şey; ikametgahınızı başka bir yere aldırıp o yerden plaka almak ki ben öyle yaptım. Ya da; aynı yerden plaka almak istiyorsanız aracınızı birine satmak ve o kişi plakayı değiştirince tekrar almak. Bu da oldukça zahmetli ve maddi olarak yoracak bir çözüm. Ben ilçede yaşıyorum fakat aracımın plakasını bu yüzden ilden aldım. Şu an resmi kayıtlarda araç aynı, sahibi aynı ama iki farklı plaka geçmişi olan bir aracım var. Benim gibi takıntılı biriyseniz adres değişikliğiyle işi çözersiniz. Sadece ruhsat ve plaka masrafıyla kurtarırsınız.

3. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    satis yapicaksiniz ruhsat ciktiysa

Duygu bunu beğendi.
  4. Erhan D.

Erhan D. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    243
    Ad Soyad:
    Erhan D.
    Yaşadığınız Şehir:
    46-KAHRAMANMARAŞ
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Yeni Trafik kanunununa göre plakalardan 1'i ya da 2 si kaybolduğu zaman yeni plaka almak zorundasınız.Aracınızı çıkartın.kısa bir süre kullanın.Sonra emniyete bir dilekçe ile başvurun.Plakam düştü, kayboldu gibisinden bişeyler yazın.Eski plaka bir daha kullanılmamak üzere iptal oluyor.Malum bombalı araç vs. olayından dolayı.Yerine yeni plaka basıyorlar.Ruhsatın bir yaprağı ve plaka masrafınız oluyor.Ya da satış yapacaksınız.Alan kişi plaka değişikliği talebinde bulunacak.Sonra siz alacaksınız sizde plaka değişikliği talebinde bulunacaksınız.Masraf 2 katı çıkar satış yöntemiyle.En garantisi ve az masraflısı plaka kayboldu diye dilekçe yazmak gibi.

Bu Sayfayı Paylaş